e-kréta belépés

Közzétételi lista

Adatkezelési szabályzat

 

 

 

 

 

2018/2019 tanév eseményei

 

Hangversenyeink

  • 2018.09.05. Tanévnyitó szülői értekezlet

  • 2018.10.01. Zene Világnapi Hangverseny

  • 2018.10.15. Rézfúvós szakmai nap

  • 2018.11.07. A Kalocsára készülő növendékek hangversenye

  • 2018.11.22. Vonós-gitár tanszaki hangverseny

  • 2018.11.26. „Gyermekek a gyermekekért” gála est

  • 2018.11.28. Fúvós-ütős tanszaki hangverseny

  • 2018. 11.29. Zongora tanszaki hangverseny

  • 2018.11.30. Sajti Péter emlékkoncert

  • 2018.12.01. Városi Adventi Gyertyagyújtás 1.

  • 2018. 12.03. Dömötör Tiborné házi hangversenye

  • 2018.12.04. Gálné Danics Éva házi hangversenye

  • 2018.12.05. Szakszervezeti Mikulás ünnepség

  • 2018.12.08. Városi Adventi Gyertyagyújtás 2.

  • 2018.12.10. Földi Jácint házi hangversenye

  • 2018.12.11. Módráné Lantos Éva házi hangversenye

  • 2018.12.13. Somogyi Júlia házi hangversenye

  • 2018.12.14. Kakaó koncert

  • 2018.12.15. Városi Adventi Gyertyagyújtás 3.

  • 2018.12.17. Drozdik Attiláné házi hangversenye

  • 2018. 12.19. Miskolczi Zsuzsanna házi hangversenye

  • 2018.12.20. Pappné Gyalus Erika és Dr. Bense Károlyné házi hangversenye

  • 2018.12.21. Karácsonyi hangverseny

  • 2018.12.22. Városi Adventi Gyertyagyújtás 4.

  • 2019.01.13. Flashmob a Malom Központban

  • 2019.01.22. Félévi hangverseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

  • 2019.01.25. Nagyné Banó Éva házi hangversenye

  • 2019.02.08. Jubileumi Filmzene Est a 125 éves nyitókoncert

  • 2019.02.11. Filmzene Est 2.

  • 2019.02.14. Bujdosóné Csáki Edit házi hangversenye

  • 2019.02.15. Kakaó koncert (farsangi)

  • 2019.02.19. Kovács Levente házi hangversenye

  • 2019.02.22. Filmzene Est 3.

  • 2019.02.25. ÁZI-ÉZI Közös tanári hangverseny

  • 2019.02.28. Karácsony Lajos házi hangversenye

  • 2019.02.28. Dr. Szabóné Baunoch Ágnes házi hangversenye

  • 2019.03.04. Illichné Kondacs Szilvia házi hangcersenye

  • 2019.03.05. Kozák Mária Magdolna házi hangversenye

  • 2019.03.08. Greksa Éva és Kőrös Tamás házi hangversenye

  • 2019.03.13. Dr. Kökény Jánosné házi hangversenye

  • 2019.03.14. Buda Eszter és Oroszné Tornyai Lilla házi hangversenye

  • 2019.03.22. Sajtiné Szemerédi Anna házi hangversenye

  • 2019.03.25. Berényi Beáta és Dratsay Ákos versenyre készülő növendékeinek hangversenye

  • 2019.03.26. Kenyeresné Berencsi Kornélia házi hangversenye

  • 2019.03.28. Családi kamarahangverseny

  • 2019.04.02. Vincze Tünde házi hangversenye

  • 2019.04.04. Orosz Csaba házi hangversenye

  • 2019.04.05. Hajnal Martin búcsúkoncertje

  • 2019.04.08. Homoki Zsolt házi hangversenye

  • 2019.04.09. Korb Géza házi hangversenye

  • 2019.04.10. Nagy Veronika, Sebe Anna, Tőzsér Péter búcsúkoncertje

  • 2019.04.11. Tücsök hangverseny

  • 2019.04.13. Népdaléneklési verseny

  • 2019.04.13. Hírös Rendezvényház

  • 2019.04.13. Sheraton

  • 2019.04.15. Nemes Dóra, Kuna Lajos, Miklósné Faragó Csilla házi hangversenye

  • 2019.04.16. Leviczkyné Gátay Szilvia házi hangversenye

  • 2019.04.17. Ötvös Csilla házi hangversenye

  • 2019.04.24. Molnár Pál házi hangversenye

  • 2019.04.30. Falusi János házi hangversenye

  • 2019.05.01. Majálison szereplés

  • 2019.05.03. Somogyi Zoltán házi hangversenye

  • 2019.05.08. EFOP – Kerekasztal beszélgetés

  • 2019.05.13. Tanári hangverseny

  • 2019.05.14. Szűcs Magdaléna szolfézs házi hangversenye

  • 2019.05.16. Pappné Gyalus Erika és Dr. Bense Károlyné vizsgahangversenye

  • 2019.05.21. Földi Jácint vizsgahangversenye

  • 2019.05.22. Somogyi Júlia vizsgahangversenye

  • 2019.05.23.-24. Mesezene koncertek

  • 2019.06.12. Tanévzáró ünnepség

 

Három kihelyezett tagozatunkon volt vegyes tanszaki hangverseny:

  • április 5. – Református Iskolában

  • április 9. – Vásárhelyi Általános Iskolában

  • május 6. – Szent Imre Katolikus Iskolában

 

Házi hangversenyek

  • A tanév folyamán minden hangszertanár házi hangversenyen szerepeltette növendékeit, melyet munkarendünkben rögzítettünk.

 

Tanulóink más iskolákban és egyéb hangversenyeken is képviselték művészeti iskolánkat:

Az első félévben:

  • Október 01. Lantos Szonja – „Méltóság Mezeje 2018” – Főtéren Bolyai Gimnázium énekóra – Hajnal Martin Ifjúsági Ház- Magyar Népmese napján – Lazics Tivadar

  • Október 05. Nyíri úti iskola – Lukács Laura, Buda Eszter

  • Október 07. Kecskemét Megyei könyvtár –Karácsony Lajos, Barna Beatrix, Patyi Gábor Lajos

  • Október 13. Bányai Júlia Gimnázium Katona József Színházban tartott Jubileumi koncert: Bujdosó Villő, Bori Barnabás

  • Október 13. Katona József Színházban - Bányai Júlia Gimnázium 70. születésnapi ünnepség –Csernák Zsófia és Józsa Tamara

  • Október 17. Református óvoda - Kiállítás megnyitó - Madari Boróka és Somogyi Júlia

  • Október 28. Kodály Iskola - Zeneművészeti Szakgimnázium előfelvételi - Fekete Szimonetta

  • November 09. Iparkamara: ünnepségen szereplés – Gerhát Balázs

  • November 14. Bécs – Igazságügyi palota: Homoki Zsolt

  • November 21. Lantos Szonja - Arany János Általános Iskola Tehetség nap

  • November 22. Zrínyi Ilona Általános Iskola: Halmavánszki Dóra

  • November 22. Zrínyi Ilona Általános Iskola - Bolyai anyanyelvi verseny eredményhirdetése: Király Ernő

  • November 26. Gyermekek a gyermekekért Gálaműsor – ütőhangszeres kamaraegyüttes, Fúvós zenekar

  • December 01. Kodály ÉZI Szakmai nap: Fekete Szimonetta – Radványi Mária óráján vett részt

  • December 02. Sion Nyugdíjasház – Adventi zenés áhítat: Balázs Anna

  • December 02. Csuvár Anna – NOVUM kamarazenekarral Adventi koncert-Katonatelepi Református Templom

  • December 06. Katona József Emlékház- rendhagyó, nyílt szolfézsóra: Zrínyi EK. csoport

  • December 07. Móra Iskola – Gulyás Dávid, Lénárt Sándor (duó)

  • December 09. Piarista Gyermekmise: Kis vonószenekar

  • December 09. Csuvár Anna – NOVUM kamarazenekarral –Szentcsalád Plébánia

  • December 11. Nagytemplom - Ünnepváró hangverseny: Nagygyörgy Eszter, Buda Eszter

  • December 12. Vásárhelyi Pál Általános Iskola Osztálykarácsony: Hajnal Lara, Gyurász Martin, Kondorosi Vencel

  • December 12. Szent Imre Katolikus Általános Iskola - Karácsonyi Ünnepség - Merákovics Lili

  • December 14. Lánchíd Utcai Általános Iskola - Szily Anna

  • December 14. Móra Ferenc Általános Iskola - Adventi gyertyagyújtás: Kanizsai Ildikó 2 hegedűs növendéke. Zongorakísérő: Lestyán Éva

  • December 15. SOS Gyermekfalu – Jótékonysági koncert a Harmónia fuvola kvártettel közreműködtek: Madari Boróka, Zoboki Anna, Szabó Vivien, Ládi Veronika

  • December 17. Katona József Gimnázium –Adventi hangverseny: Klucsik Eszter

  • December 17. Vásárhelyi Pál Általános Iskola Adventi gyertyagyújtás: Kakulya Martin

  • December 17. Katona József Gimnázium – karácsonyi ünnepség: Kovács Kinga-Klucsik Eszter

  • December 18. Járási Bíróság – Tóth Patrik, Dalos Ármin, Melkvi Botond

  • December 19. Református Óvoda - Madari Boróka

  • December 19. Szent Györgyi Iskola – Hangverseny: Barna Beatrix, Patyi Gábor Lajos, Jáki-Tóth Mónika

  • December 20. Zrínyi Ilona Általános Iskola karácsonyi ünnepség: Oláh Levente

  • December 20. Vásárhelyi Pál Általános Iskola – Karácsonyi műsor: Csordás Lili, Hajnal Lotti, Hajnal Lara, Kovács Előd

  • December 20. Kodály Iskola osztálykarácsony: Hamikus Adrienn

  • December 21. Bányai Júlia Gimnázium karácsonyi műsora: Bujdosó Villő, Bori Barnabás

  • December 21. Katona József Színház - Zrínyi Ilona Általános Iskola karácsonyi ünnepsége: Nagygyörgy Eszter

  • December 25. Nagytemplom – Emődi Blanka

  • December – Református Általános Iskolai Osztálykarácsonyok: Halasi Bátor, Nagy Letícia, Nagy Olívia, Sóvágó Adél, Yin Xiaoyi Eszter



A második félévben tanáronként:
  • Bujdosóné Csáki Edittől
    • Gerhát Domonkos – május 16. Óbecse


  • Drozdik Attilánétól
    • május 9. Anyáknapja: Borbély Virág, Kovács Borsika
    • május 22. Művészetek Udvara: Borbély Virág, Kovács Borsika, Kása Nóra, Kovács Péter, Bánfalvi Nikoletta, Gulyás Dávid, Lénárt Sándor, Görög Kitti, Csendes Martin
    • május 7. Petőfi iskola Anyáknapja: Rónai Anna Zóra


  • Horváthné Erdélyi Zsuzsannától
    • május 6. Szent Imre Iskola Koncertje – 2 szolfézs csoport


  • Illichné Kondacs Szilviától
    • április 9. Papp Mátyás – Vásárhelyi Iskola
    • április 26. Sebe András – Katona József Gimnázium Fizika verseny-díjkiosztó
    • május 6. Berényi Imola – Piarista Iskola Anyáknapi műsor
    • május 6. Siklós Réka - Szent Imre Iskola Koncert


  • Kenyeresné Berencsi Kornéliától
    • Anyák napi szereplések:
      • László Korina Ref. Isk.
      • Bodza Regina
      • Máthé Lili
      • Németh Zoltán –május 6.
      • Négyessy Vilmos – május 10.
      • Kishalmi Kornél – május 15.
      • Fajth Antónia – május 16.
      • Berényi Emese – május 30.


  • Kozák Mária Magdolnától
    • május 3. Bolyai Gimnázium ballagás – Hajnal Martin
    • Vásárhelyi Iskola Anyáknapja:
      • május 7.– Hajnal Lotti, Sike Anna, Leitert Fanni
      • május 8. – Hajnal Lara, Gyurász Martin, Kondorosi Vencel
      • május 15. – Kovács Tamás
      • május 31. Bolyai Gimnázium Pedagógus Nap – Halupa Lili
      • június 4. Szent Imre Iskola Összetartozás napi ünnepség: Kocsis Zsófia


  • Kuna Lajostól
    • április 4. Deli Imre – Szeretetkoncert
    • április 13. Bácsvíz – Bugya Kamilla, Sipos Ábel, Papp Márton, Szőke-Tóth András, Bezerédi Balázs
    • május 3. Piarista ballagás: Deli Imre, Sipos Gergely, Bugya Kamilla, Sipos Ábel, Szőke-Tóth András, Bezerédi Balázs
    • május 11.- Bezerédi Balázs – Orgovány zenei találkozó
    • május 25. Református iskola családi nap: Deli Imre, Bezerédi Balázs
    • Filmzenék: Sheraton és Május 01.


  • Miskolczi Zsuzsannától
    • május 6. Szent Imre Iskola – Kis Vera kísérte a Szolfézs EK. csoportot


  • Molnár Pál
    • május 11. Orgovány Zenei Találkozó– Somogyi Levente


  • Ötvös Csillától
    • április 30. Kodály Zoltán Gimnázium végzős diákjainak búcsúhangversenyén – Nagy Veronika
    • május 9. Zrínyi Ilona Ált. Iskola anyáknapi rendezvény - Müller Míra


  • Sajtiné Szemerédi Annától
    • május 9. – Angeli Andor - Zrínyi Iskola Anyák napi szereplés
    • május 17. Gerhát Balázs – Harta – koncert
    • április – Pizzo Luna, Kaptás Flóra, Kákonyi Ákos, -Vásárhelyi Pál Ált. Isk.
    • április 26. Kákonyi Ákos – GAMF-on Eredményhirdetésen
    • április 26. Kákonyi Ákos – Ifjúsági Otthonban kiállításon


  • Vincze Tündétől
    • május 8. Lantos Szonja – Varjú Lajos Emlékverseny megnyitó

 

Hangszerbemutatók

Két nyíltnapunk volt, mely napokon hangszerbemutató jelleggel hangszer simogatót is tartottunk, majd ezt a két napot egy-egy mesezene koncerttel zártuk.

 

Tanári szereplések

Intézményünk 125 éves évfordulójának nyitókoncertjén és az ezzel kapcsolatos koncerteken majdnem minden pedagógusunk részt vett.


Tanári szereplések az első félévben:
  • Október 01. Hunyadi Általános Iskola – M. Bodon Kamarazenekar

  • Október 02. Móra Ferenc Általános Iskola, Zenei világnap - Somogyi Júlia – Ötvös Csilla (duó)

  • Október 04. Kiskunhalas – Tankerületi zenei verseny – Karácsony Lajos (zsűrizés)

  • Október 05. Juhar utcai iskola - Somogyi Júlia – Ötvös Csilla (duó)

  • Október 21. Ittzés Mihály- emlékhangverseny – Kecskeméti Énekes Kör tagjaként: Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

  • Október 22-27., Sonmorja, Pozsony, Pozsonypüspöki, Lég, Kassa, Gömöri, Rimaszombat, - GAUDIUM Régizene Együttes: Homoki Zsolt

  • Október 30. Budapest Music Center – Modus Vetus Kortársak 50 felett - Ars Nova Énekegyüttes koncertje (Dr. Szabóné Baunoch Ágnes)

  • November 02. Adventista Gyülekezeti Ház – Pappné Gyalus Erika

  • November 11. –Evangélikus Templom – Reformáció 500 –zenés áhítat Evangélikus Kórus és összkar vezénylése: Oroszné Tornyai Lilla

  • November 14. Bécs – Igazságügyi palota: Homoki Zsolt

  • November 17. Koraszülöttek Világnapja (Kecskemét-Kosárlabda Akadémia): Ötvös Csilla , Dr. Szabóné Csikai Ágnes és Illichné Kondacs Szilvia

  • November 18. Szentkirály –Ráday Pál Szentkirályi Református Gyülekezet: Orosz Csaba

  • December 02. Önálló Adventi Koncert – Szent Miklós Kórussal: Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

  • December 03. Kodály Iskola - Kocsár Miklós 85. születésnapja tiszteletére rendezett ünnepi hangverseny: Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

  • December 08. Albertirsa - Lakó Sándor Kamarazenekar karácsonyi koncert: Dr. Szabóné Baunoch Ágnes csembalo, zongora

  • December 09. Budapest-Duna Palota: Homoki Zsolt

  • December 11. Katona József Könyvtár – Adventi Kórushangverseny – Oroszné Tornyai Lilla: zongorakíséret

  • December 11. Katona József Megyei Könyvtár adventi kórusdélutánja – Szent Miklós Kórus és Kecskeméti Énekes Kör Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

  • December 16. Izsák - Barokk koncert: Illichné Kondacs Szilvia

  • December 16. Református Templom – Zenés Áhítat - Oroszné Tornyai Lilla:zongorakíséret

  • December 17. Scherzo Vegyeskar adventi koncertje – Kecskeméti Énekes Kör Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

  • December 20. Móra Ferenc Általános Iskola – iskolai karácsonyi ünnepség: Iskolai énekkar zongorakísérete: Lestyán Éva - Kanizsai Ildikó hegedűn kísérte a kórust.

  • December 21. Petőfi Sándor Általános Iskola – Karácsonyi ünnepség: Buda Eszter

  • December 25. Református nagytemplom – Pappné Gyalus Erika


Tanári szereplések a második félévben tanáronként:
  • Gálné Danics Éva
    • ápr. 29. Kórustalálkozón kísért
    • május 28. Kórus évzáró koncerten zongorán kísért a Református Iskolában


  • Karácsony Lajos
    • ÉZI-s hangszersimogató
    • Filmzenés koncertek Sheraton és Május 01.


  • Buda Eszter
    • április 18. és 23. A Sion nyugdíjas házak költészetnapi rendezvényen (Buda E. Orosz Cs.)


  • Lestyán Éva
    • május 22. Móra Ferenc Ált. Iskola – Művészetek Udvara rendezvényen zongorán kísért


  • Ötvös Csilla
    • május 11. Budapesti Művészetek Palotája – Journey lemezbemutató szólókoncert



Félévi és tanév végi vizsgák, alapvizsgák:

  • A félévi vizsgákat december 18-tól január 25-ig, a tanév végi hangszeres és szolfézs vizsgákat és alapvizsgákat május 27-től június 05-ig tartottuk meg.

  • Jól működtek az iskola együttesei.

  • Szeptembertől kezdődően növendékeink már a kórust is választhatták a kötelezően választható tantárgyak közül.

  • Fontos feladat új, megfelelő tanulók kinevelése és irányítása mindegyik zenekarba!



Iskola beiskolázási eredményei, kimeneti eredmények

Ebben a tanévben egy tanulónk, Fekete Szimonetta felvételizett sikeresen a Kodály Iskola Szakgimnáziumába zongora szakra. Tanára: Dr. Szabóné Baunoch Ágnes, az elméleti felkészítést Tary Timótné tartotta.


Pedagógus továbbképzések eredményei

Továbbképzések, tanszaki tapasztalatcserék, egyben „jó gyakorlatok”:

  • szept. 18. szolfézs tanszaki szakmai nap,

  • szept. 19-20. e-naplóval kapcsolatos házi továbbképzés

  • okt. 15. rézfúvós szakmai nap,

  • dec.15. Kodály-szimpózium Budapest



Minősítések:

Öt minősítési eljárásunk volt, így Dömötör Tiborné, Gálné Danics Éva, Gémes Adrienne, Olgyay Katalin és Vincze Tünde, pedagógus II.- es kategóriába lépett.


Szaktanácsadások:
szeptember 21. Földi Jácint
március 29. Somogyi Júlia
május 6. Korb Géza
május 13. Falusi János

Önértékelések:

  • Dömötör Tiborné

  • Nemes Dóra

  • Nagyné Banó Éva

  • Orosz Csaba

  • Buda Eszter

  • Falusi János

  • Kenyeresné Berencsi Kornélia


Alapítványi díj

A 2013/2014-es tanév végén Palotás József tagintézmény-vezető „A tanév legkiválóbb teljesítményt nyújtó tanulójának” elnevezéssel díjat alapított. A díjat ebben a tanévben Csuvár Anna fuvola szakos növendékünk kapta a versenyeredményei elismeréséül. Tanára: Vincze Tünde.


Zenei tábor

Június 17-21-ig zajlott a már hagyománnyá vált tehetséggondozó táborunk. 76 diák és 15 pedagógus vett részt a munkában. A Városi Támogatási Program pályázaton 300.000 forintot nyertünk erre a projektre, melyet a tábor étkezési költségeire fordítottunk. A hét folyamán a Táncsics Kollégiumban ebédeltünk. Voltunk a Tűzoltóságon, itt volt nálunk a Digi Music. A héten alkalom nyílt ping-pongozásra, csapat játékokra (Bujdosóné Csáki Edit), kézműveskedésre (Horváthné Erdélyi Zsuzsanna), relaxációra (Illichné Kondacs Szilvia). A szakmai munka mellett szerdán a szigethalmi Emese-parkba utaztunk két busszal. Élményszerű, rendhagyó történelem órát láthattunk, utána pedig csapatokra osztva kipróbálhatta mindenki az íjászkodást, a korabeli hajózást és gyertyaöntést. A pénteki záró koncerten nagyon nagy sikerrel zártuk a tábort.