Közzétételi lista

Adatkezelési szabályzat

 

 

 

 

 

2016/2017 tanév eseményei

 

Hangversenyeink

  • szeptember 02-án volt az évnyitó ünnepélyünk;

  • szeptember 28-án jótékonysági koncertet adott az alapítványunk javára a Novum Kamarazenekar;

  • október 03-án jótékonysági koncerten szerepeltek növendékeink egy Német kórussal, melynek bevételét a Beregszászi Zeneiskola javára ajánlottuk fel;

  • december 17-én volt az első úgynevezett Kakaó-koncertünk, melyen a Novum Kamarazenekar vendégszerepelt, valamint ténylegesen volt kakaó és kalács a szponzori felajánlásoknak és a szülői munkaközösségnek köszönhetően;

  • december 21-én karácsonyi hangversenyünk volt, ahol növendékeink szerepeltek;

  • január 20-án a Magyar Kultúra Napja alkalmával félévi hangversenyünk volt ugyancsak ügyes növendékek szereplésével;

  • február 10-én volt a második Kakaó-koncertünk, melyen növendékeink és tanáraink adtak elő farsangi műsort;

  • február 23-án volt először az úgynevezett családi hangversenyünk, ahol testvérpárok szerepeltek, valamint volt szülő-gyermek produkció is. Nagyon megható és sikeres volt a koncert, így ezt a következő években is tervezzük megrendezni;

  • február 27-én közös tanári koncertet adtunk a Kodály Iskola Alapfokú Művészeti Iskolájában tanító kollégákkal együtt, melynek ugyancsak nagy sikere volt;

  • április 12-én Tücsök hangversenyünk volt, ahol legügyesebb előképzős és első osztályos növendékeink szerepeltek;

  • április 20-án a Novum Kamarazenekar és a Vonós Ifjúsági zenekarunk szerepelt;

  • április 28-án hagyományos tanári hangversenyt rendeztünk;

  • május 05-én anyák napi hangversenyt tartottunk.

 

Közös tanszaki hangversenyek

  • november 10-én a Kalocsára készülő zongoristák hangversenye,

  • november 21-én Fúvós-ütős tanszaki hangverseny,

  • november 22-én Vonós-gitár tanszaki hangverseny,

  • november 29-én Zongora tanszaki hangverseny,

  • két szolfézs tanszaki hangversenyünk volt: március 10-én és 24-én, mely utóbbin a magánének szakos növendékeink is szerepeltek.

 

Házi hangversenyek

  • A tanév folyamán minden hangszertanár házi hangversenyen szerepeltette növendékeit, melyet munkarendünkben rögzítettünk.

 

Tanulóink más iskolákban és egyéb hangversenyeken is képviselték művészeti iskolánkat:

  • 08.30. Évnyitó értekezlet a Kodály Iskolában: Szűcs Dominik, Hajnal Martin (Kozák M. Magdolna)

  • szeptember: Széchenyi Városi Napok: Nádasdi Anna (Pappné Gyalus Erika)

  • 10.01. Szereplés Gödön a Német férfikórussal: Molnár Fanni (Vincze Tünde), Papp Márton (Molnár Pál)

  • 10.03. Jótékonysági Koncert a Református Újkollégiumban: Molnár Fanni (Vincze Tünde), Papp Márton (Molnár Pál)

  • 10.06. Idősek Otthona: Gerhát Balázs (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 10.12. Kodály Iskola vegyes tanszaki hangverseny: Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 10.19. Katasztrófavédelmi Konferencia a Megyeházán: Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 10.19. Kápolna utcai Idősek Otthona: Rádi Mária Róza, Czelleng Zsófia Kata (Illichné Kondacs Szilvia), Kovács Kinga (Kozák M. Magdolna), Kovács Előd, Tóth Edit Anna (Orosz Csaba), Csekő Róza (Homoki Zsolt), Fekete Szimonetta (Dr. Szabóné Baunoch Ágnes), Bezerédi Balázs, Szőke-Tóth András (Kuna Lajos), Kovács Előd, Tóth Edit Anna (Homoki Zsolt)

  • 10.22. Szakmai nap a Kodály Iskolában: Fekete Szimonetta (Dr. Szabóné Baunoch Ágnes), Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 10.26. Nyugdíjas klubdélután: Csorba Mátyás (Földi Jácint), Klucsik Eszter (Leviczkyné Gátay Szilvia)

  • 10.27. Megyei Matematika verseny eredményhirdetés: Nagygyörgy Eszter (Ötvös Csilla)

  • október Idősek Otthona: Nádasdi Anna (Pappné Gyalus Erika)

  • október Csendes nap a Református Általános Iskolában: Mikesi Dorottya (Pappné Gyalus Erika)

  • 11.18. Bolyai Gimnáziumi szereplés: Hajnal Martin (Kozák M. Magdolna)

  • 11.25. Adventi gyertyagyújtás a Móra Ferenc Általános Iskolában: Kósa Edina, Gulyás Dávid, Lénárt Sándor (Drozdik Attiláné)

  • 11.26. Adventi gyertyagyújtás a Városházánál: Molnár Fanni, Szőke-Tóth Éva, Kardos Viola (Vincze Tünde)

  • 10.28. Gyermekek a gyermekekért gála: iskolai fúvószenekar (Kuna Lajos), Papp Márton (Molnár Pál), ütőtanszak kamara csoportja (Falusi János)

  • 11.29. Díjátadás a Városházán: Gerhát Balázs (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 11.29. Bartók Emlékház Budapest: Gerhát Balázs (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 12.03. Adventi gyertyagyújtás a Városházánál: szaxofon együttes (Molnár Pál)

  • 12.07. Kodály Iskola vegyes tanszaki hangversenye: Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 12.10. Adventi „Örömest” az Evangélikus templomban: Császár Cirill, Csorba Mátyás, Molnár Szabolcs (Földi Jácint), Molnár Fanni, Szőke-Tóth Éva, Kardos Viola (Vincze Tünde), Bozó Eszter, Diessner Noémi, Dankó Levente, Furdan Liliána (Matin Enikő), Nagy Virág (Kozák M. Magdolna), Suba Borbála, Bugya Emese, Németh Csenge (Pappné Gyalus Erika), Gerhát Balázs (Sajtiné Szemerédi Anna), Papp Márton (Molnár Pál), növendék vonószenekar (Pappné Gyalus Erika), a magánének tanszak kamarakórusa (Nagyné Banó Éva), 1-2. osztályos szolfézs csoportok ( Orosz Lilla).

  • 12.10. Adventi gyertyagyújtás a Városházánál: Csorba Mátyás, Császár Cirill, Molnár Szabolcs (Földi Jácint)

  • 12.10. Karácsonyi hangverseny Lajosmizsén: Csorba Mátyás (Földi Jácint), Makra Mandula (Buda Eszter)

  • 12.15. Szülőknek bemutató koncert a Petőfi Iskolában: Drozdik Attiláné 8 növendéke

  • 12.17. Adventi gyertyagyújtás a Városházánál: Beke Márk, Bezerédi Balázs, Szőke-Tóth András (Kuna Lajos)

  • 12.19. Adventi hangverseny a Szent Györgyi Albert Iskolában: Császár Cirill, Csorba Mátyás, Molnár Szabolcs (Földi Jácint), Máté András Imre, Papp Mátyás, Sebe András (Illichné Kondacs Szilvia), Hegedűs Julianna (Orosz Csaba), Molnár Fanni, Szőke-Tóth Éva, Kardos Viola (Vincze Tünde), Berkecz Hanna (Dr. Szabóné Baunoch Ágnes), Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 12.20. Karácsonyi koncert a Katona Gimnáziumban: Kákonyi Ákos (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 12.20. Karácsonyi műsor a Móra Ferenc Általános Iskolában: Kósa Edina, Gulyás Dávid, Tóth Patrik (Drozdik Attiláné)

  • 12.20. Karácsonyi műsor a Petőfi Sándor Általános Iskolában: Kósa Edina, Gulyás Dávid, Tóth Patrik (Drozdik Attiláné)

  • 12.20. Karácsony a Piarista Gimnáziumban: Lőrincz Anna (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 12.21. Zrínyi Iskola Angyali Karácsonyi műsora: Nagygyörgy Eszter (Ötvös Csilla)

  • 12.21. Karácsonyi koncert a Vásárhelyi Iskolában: Császár Cirill (Földi Jácint), Rogic Kinga (Leviczkyné Gátay Szilvia), Kovács Előd (Orosz Csaba), Kovács Előd (Homoki Zsolt)

  • decemberben osztályhangverseny a Kodály Iskolában: Patyi Gábor Lajos (Karácsony Lajos)

  • 01.12. Zrínyi Iskola Angyali Karácsonyi műsora: Nagygyörgy Eszter (Ötvös Csilla)

  • februárban Farsangi kis „hangverseny”: Emődi Blanka, Balázs Anna, Vörös Emma (Buda Eszter)

  • 03.02. Arany Iskola: 2. osztályos szolfézs csoport (Pusztai Tamásné)

  • 03.03. Mesemondó verseny a Forradalom utcai óvodában: Kalas János, Kósa Bence, Kósa Edina, Boócz Kevin, Radics Márk, Kertész-Farkas Dorina (Drozdik Attiláné)

  • II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola nőnap: Barcsay Valter (Homoki Zsolt)

  • 03.13. Bányai Gimnáziumi Napon Kórusverseny: Rácz Zsombor (Ötvös Csilla)

  • 03.27. Református szeretet-hét: Kenyeres Lili, Tekes János (Bujdosóné Csáki Edit) Szép Regő Benedek (Gálné Danics Éva), Szabó Vanda, Szeleczki Laura, Végh Lilian (Sajtiné Szemerédi Anna), Mikesi Dorottya (Pappné Gyalus Erika), Bodnár Rebeka, Emődi Blanka, Balázs Anna, Vörös Emma (Buda Eszter), Csontos Regina (Vincze Tünde)

  • 03.31. Tehetségek Napja a Zrínyi I. Általános Iskolában: Melján Anna (Vincze Tünde)

  • 03.31. „Arany-bánya” Tehetségnap a Bányai Júlia Gimnáziumban: Nyíri Kata Luca (Leviczkyné Gátay Szilvia)

  • Zenélő családok című műsor a könyvtárban: Gerhát Balázs, Gerhát Domonkos (Bujdosóné Csáki Edit)

  • 04.05. Vásárhelyi Pál Általános Iskola: Pizzo Luna Stella (Sajtiné Szemerédi Anna), Szolfézs: 1. osztály (Orosz Lilla), Simon Zsófia (Vincze Tünde), Czetka Levente, Domokos Dávid, Kovács Előd (Homoki Zsolt)

  • 04.20. Kodály vetélkedő: Palotás Gábor, Potó Annabella, Gáspár Balázs (Orosz Lilla), Halasi Ákos, Hamza Máté (Tary Timótné)

  • 04.23. Piarista templom: Szabó Vanda (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • Zsidó Imaház: Bugya Emese (Pappné Gyalus Erika)

  • Szent Család Plébánia: Bodnár Rebeka (Buda Eszter)

  • 05.03. Kodály Gimnázium búcsúhangverseny: Kardos Viola (Vincze Tünde)

  • 05.08. Anyáknapi hangverseny a Szent Imre Általános Iskolában: Balogh Réka Dorka (Sajtiné Szemerédi Anna)

  • 05.08. Piarista Iskola: Kiss Huba (Homoki Zsolt)

  • 05.09. Margaréta Otthon: Kiss Huba (Homoki Zsolt)

  • 05.10. XXV. Varjú Lajos Természetismereti Verseny díjkiosztó az Arany János Általános Iskolában: Mészáros Simon (Ötvös Csilla), 2. osztályos szolfézs csoport (Pusztai Tamásné)

  • 05.10. Református Általános Iskola: Cseh Dorka (Homoki Zsolt)

  • 05.10. Vásárhelyi Pál Általános Iskola: Domokos Dávid (Homoki Zsolt)

  • 05.15. Anyák napi köszöntés a Lánchíd Utcai Ált. Isk.-ban: Dávid Kira; Szolnoki Hanna (Matin Enikő), Laki Linda, Szily Anna, Szelei Odett (Somogyi Júlia)

  • 05.16. Anyák napi műsor, Református Általános Iskolában: Mezős Róza, Szigeti Csenge (Ötvös Csilla)

  • 05.17. Anyák napi köszöntés a Lánchíd Utcai Ált. Iskolában: Bíró Petra (Matin Enikő)

  • 05.18. Anyák napi műsor, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában: Bíró Dávid László (Ötvös Csilla)

  • 05.27. Muzsikál az erdő: Hargesheimer Szénia , Dergecz Mónika (Orosz Lilla), szaxofon együttes (Molnár Pál), Melján Anna (Vincze Tünde), Fuvola-együttes, Nagy Judit Janka (Somogyi Júlia), Pernyés Lili (Lénárt Zsuzsanna)

  • Anyáknapi műsor a Református Általános Iskolában: Gajári Márk, Gajári Nóra (Gálné Danics Éva), Törőcsik Dóra, Juhász Anna (Somogyi Júlia)

  • Anyáknapi hangverseny a Móra Ferenc Általános Iskolában: Boócz Kevin, Mátyás Dominik, Radics Márk, Kósa Bence, Lénárt Sándor, Gulyás Dávid, Kertész-Farkas Dorina, Csontos Kira, Gyulai Beatrix, Kalas János (Drozdik Attiláné)

  • Anyáknapi hangverseny a Petőfi Sándor Általános Iskolában: Rónai Anna Zóra (Drozdik Attiláné)

  • Anyáknapi hangverseny az Arany J. Iskolában: Zoboki Anna (Somogyi Júlia)

  • Anyáknapi hangverseny a Piarista Iskolában: Szabó Vivien, Szabó Nikolett, Balogh Hanna Eszter (Somogyi Júlia)

  • Kiállítás a Móra Ferenc Általános Iskolában: Karas János, Kertész-Farkas Dorina, Csontos Kira, Gulyás Dávid, Lénárt Sándor, Kósa Bence, Kósa Edina, Radics Márk, Kis Tíria, Mátyás Dominik, Boócz Kevin (Drozdik Attiláné)

  • Varjú Lajos Természetismereti Díjkiosztó: Kaczkó Martin (Gálné Daics Éva)

  • 06.02. Osztály műsor a Lánchíd Utcai Ált. Iskolában: Diessner Noémi, Dankó Levente, Bozó Eszter (Matin Enikő)

  • 06.02. Díszdiploma-átadó ünnepség a Városházán: Molnár Fanni (Vincze Tünde)

  • Pedagógus Nap a Zirínyi Ilona Általános Iskolában: Gyulai Gergely (Pappné Gyalus Erika)

  • II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusnap: Barcsay Valter (Homoki Zsolt)

  • 06.06. Pedagógus Nap: Kaczkó Martin (Gálné Danics Éva), 2. osztályos szolfézs csoport (Pusztai Emese)

  • 06.06. Pedagógusnap az Arany János Általános Iskolában: Mészáros Simon (Ötvös Csilla)

  • 06.13. Nyárköszöntő műsor az Arany János Általános Iskolában: Krammer Áron (Ötvös Csilla)

  • június: tanévzáró ünnepély a Móra Ferenc Általános Iskolában: Kósa Edina (Drozdik Attláné)

  • június 08-12. Németország, Grossenhain: Kákonyi Ákos, Pizzo Luna Stella (Sajtiné Szemerédi Anna), Molnár Fanni (Vincze Tünde), vonós zenekar (Pappné Gyalus Erika)

 

Hangszerbemutatók

Két nyíltnapunk volt, mely napokon hangszerbemutató jelleggel hangszer simogatót is tartottunk, majd ezt a két napot egy-egy mese- és filmzenekoncerttel zártuk.

 

Vendégek szereplése

  • szeptember 28-án jótékonysági koncertet adott az alapítványunk javára a Novum Kamarazenekar;

  • október 03-án jótékonysági koncerten szerepeltek növendékeink egy Német kórussal, melynek bevételét a Beregszászi Zeneiskola javára ajánlottuk fel;

  • december 17-én volt az első úgynevezett Kakaó-koncertünk, melyen a Novum Kamarazenekar vendégszerepelt;

  • április 20-án a Novum Kamarazenekar és a Vonós Ifjúsági zenekarunk szerepelt.

 

Tanári szereplések

  • Ünnepélyek, hangversenyek:

    • a Kecskeméti Adventista Gyülekezet újévi zenés áhitat (Homoki Zsolt basszusfurulyával)

    • január-június Zenés áhitat, Adventisták (Drozdik Attiláné – vonósnégyes, kamara)

    • február 10. Kakaó koncert az M. Bodon Pál Zeneiskolában (Matin Enikő)

    • február 17. Kodály Világa I. Konferencia, Zenetudományi Intézet, Budapest (Ötvös Csilla)

    • február 27. közös tanári hangverseny a Kodály-iskolában (Matin Enikő)

    • március 03. Mesemondó verseny a Forradalom utcai Óvodában (Drozdik Attiláné – duók)

    • március 27. Szeretet-Hét a Református Általános Iskolában (Buda Eszter)

    • március 28. jótékonysági hangverseny a Kodály-iskolában (Matin Enikő)

    • 2017. tavasz Kodály-iskolában Pusker Imre zenekarában (Drozik Attiláné)

    • május 05. Zenés áhitat az Adventista Kápolnában (Buda Eszter)

    • május 28. „Muzsikál az Erdő” – Tőserdő – Kecskeméti Szimfonikus Zenekarral (Matin Enikő)

    • május 31. kiállítás a Móra Ferenc Általános Iskolában (Drozdik Attiláné – duók)

    • június 02. Díszdiploma átadó ünnepség a Kecskeméti Városházán (Ötvös Csilla)

    • június 02. hangszerbemutató a Református Általános Iskolában (Buda Eszter)

    • szeptember 10. Richter Egészségválros Program, Összefogás a koraszülöttekért a Kecskeméti főtéren (Ötvös Csilla, Dr. Szabóné Csikai Ágnes)

    • szeptember 28. jótékonysági hangverseny a Novum Kamarazenekarral az M. Bodon Pál Zeneiskolában (Matin Enikő)

    • október 01. Zene Világnapja a Móra Ferenc Általános Iskolában (Drozdik Attiláné – vonósnégyes)

    • november 17. Kecskeméti Evangélikus Templom jótékonysági hangverseny (Matin Enikő)

    • november-december hónapban adventi gyertyagyújtás a Móra Ferenc Általános Iskolában (Drozdik Attiláné – duó)

    • Adventi hangverseny (Gálné Danics Éva)

    • december 03. Rózsahölgyek Társasága jótékonysági rendezvénye – Harmónia a lélekben, harmónia a művészetekben és az életben címmel – Katona József Könyvtárban, Kecskeméten (Ötvös Csilla)

    • Éneklő Ifjúság (Gálné Danics Éva)

    • Évadzáró hangverseny (Gálné Danics Éva)

    • Novum kamarazenekarral több szereplés Kecskeméten és vidéken (Drozdik Attiláné, Homoki Zsolt)

    • Pusztai Emese Szent János Áldása című műsorában a Katona József Emlékházban a szegedi Várkert programjának keretén belül (Homoki Zsolt lant szóló)

    • a Kecskeméti Renaissance Consort koncertjein (Homoki Zsolt)

    • a Fat Jazz Band koncertjein (Homoki Zsolt)

    • az iskolai szaxofon együttes fellépésein (Homoki Zsolt)

    • Vizin Viktória énekes 20 év a színpadon műsorában (Homoki Zsolt)

    • Lackfi János költő műsorában (Homoki Zsolt)

    • a Muzsikáló dallamok előadásában (Homoki Zsolt)

    • Testvéri hangok Beregszászért jótékonysági hangversenyen (Homoki Zsolt)

    • Gyermekek a gyermekekért gálaest (Homoki Zsolt)


  • M. Bodon Pál Kamarazenekar, illetve 4-5 tagú kamaraegyüttes:

    • október 03-án Zenei Világnapi és zeneszerző évforduló, Hunyadi János Általános Iskola

    • december 16-án Kodály-kántálások, Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Hetényegyházi Általános Iskola

    • december 19-én karácsonyi hangverseny, Lánchíd utcai- és Móra Ferenc Általános Iskola

    • december 20. karácsonyi hangverseny, Arany János Általános Iskola

    • december 21. karácsonyi hangverseny, Kurucz téri- és Szent Imre Általános Iskola

A kamarazenekar munkájában részt vettek: Palotás József ny. igazgató, Illichné Kondacs Szilvia, Dr. Kökény Jánosné, Matin Enikő, Horváthné Fodor Éva nyugdíjas kolléga, Dömötör Tiborné, Pappné Gyalus Erika, Dr. Szabóné Baunoch Ágnes, Kovács Levente, Miklósné Faragó Csilla

  • Szent Miklós Kórus, Horváthné Erdélyi Zsuzsanna tanárnő vezényletével:

    • december 03. saját kézműves munkákból kiállítást rendeztek és énekeltek annak megnyitóján

    • december 11. önálló adventi hangverseny a Barátok templomában

    • december 13. Marosi Izidor tiszteletére rendezett emlékkiállítás megnyitóján közreműködtek

    • december 13. Katona József Megyei Könyvtár által rendezett adventi Kórusok Délutánján szerepeltek

    • április 21. Katona József Megyei Könyvtár által Kodály Zoltán tiszteletére rendezett Kórusok Délutánján énekeltek.

  • Novum Kamarazenekar Pappné Gyalus Erika vezetésével:

    • számos jótékonysági rendezvényen vettek részt. Pl. Kakaó koncert az M. Bodon Alapfokú Művészeti Iskolában, Református Újkollégiumban, Szent Család Plébánián, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Központban, Általános Iskolákban. Állandó tagja a zenekarnak (Pappné Gyalus Erika zenekarvezetőn kívül) Drozdik Attiláné, egy koncerten kisegítőként vett részt Matin Enikő.

  • A Chohidea zenekar

    • Bujdosóné Csáki Edit, Dömötör Tiborné, Falusi János, Illichné Kondacs Szilvia, Miklósné Faragó Csilla, Somogyi Júlia számos hangszerbemutatót tartott iskolákban és az Ifjúsági Otthonban.

Tantestületünk több pedagógusa tagja a Kecskeméti Szimfónikus Zenekarnak, akik a zenekari koncerteken közreműködnek.

  • A „kis” vonószenekar iskolai rendezvényeinken közreműködött.

  • Az ifjúsági vonószenekar fellépett az évnyitón és a tanévzáró ünnepségen is, önálló koncertet adtak a Novum Kamarazenekarral, több iskolai, iskolán kívüli és jótékonysági rendezvényen képviselték iskolánkat. Továbbjutottak az Országos Ifjúsági Zenekari Versenyre, valamint ott nagyszerűen helytálltak. Június 08-12-ig a Németországi, Grossenhain városban vendégszerepeltek.

  • Ifjúsági Fúvószenekarunk a Tavaszi Fesztivál keretében szerepelt.

  • Szaxofon együttesünk több iskolai és iskolán kívüli rendezvényen fellépett, hangszerbemutatókat tartottak általános iskolákban

  • Fuvola együttesünk szeptemberben alakult. Hangszerbemutatón, iskolai és iskolán kívüli koncerteken szerepeltek.

  • Tanári kamarakórusunk több iskolai rendezvényünkön szerepelt Valkai Dávid vezényletével.